1 серпня розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Тема впливу стресу на грудне молоко оточена стереотипами та міфами, що може знижувати бажання годувати груддю або викликати неправильне розуміння цього процесу. Тож розвінчаємо деякі міфи задля піклування про здоров’я матусь та малят.
Міф 1: Стрес повністю блокує вироблення молока
Стрес не блокує вироблення молока. У матерів, які переживають стрес, може знижуватись кількість молока через зміну їхньої поведінки. Наприклад, стрес може призводити до порушення сну, хвороб або збільшення споживання кофеїну. Усі ці фактори можуть зменшити частоту годувань, що, зі свого боку, знижує вироблення молока. Не стрес безпосередньо впливає на вироблення молока, а його наслідки.
Міф 2: Кількість молока зменшується через стрес
Стрес не змушує молоко «висихати», але може уповільнювати його виділення. Вироблення молока регулюється гормоном пролактином, а його виділення – гормоном окситоцином. Стрес викликає підвищення рівня адреналіну, який блокує окситоцинові рефлекси, що може уповільнити виділення молока. Тому під час стресу молоко може повільніше витікати. Щоб зменшити цей ефект, важливо під час годування розслаблятися, що допоможе розширити молочні протоки і полегшити потік молока.
Міф 3: Грудне вигодовування лише підвищує рівень стресу в матері
Насправді грудне вигодовування може допомогти зменшити стрес і покращити настрій матері. Дослідження показують, що під час годування груддю рівень кортизолу – гормону стресу – у матері знижується. Це пояснюється протизапальною дією грудного вигодовування. Матері, які годують груддю, часто відчувають меншу тривогу і кращий настрій у порівнянні з тими, хто годує сумішшю. Тому годування груддю може бути важливим чинником у зниженні стресу і покращенні емоційного стану матері та дитини.
Дорогі жінки, не забувайте піклуватись про своє здоров’я: як ментальне, так і фізичне!
До Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування для зручності наших пацієнтів у суботу, 3 серпня 2024, з 9:00 до 14:00 будуть приймати лікар-гінеколог Чепчуренко Тетяна Віталіївна та лікар-уролог Носенко Нестор Русланович.
Джерело: ЦГЗ МОЗ України
Comentários