17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією і чудовий привід поговорити про безпечність та ефективність народних методів у боротьбі з цим захворюванням.
Артеріальна гіпертензія (або гіпертонія, гіпертонічна хвороба, АГ) – це захворювання, за якого кров надмірно тисне на стінки артерій зсередини. Це підвищує ризик пошкодження серця та кровоносних судин у мозку, нирках та інших органах. Чим вищий артеріальний тиск, тим більший ризик мозкового інсульту, ішемічної хвороби серця та передчасної смерті. Навіть незначне підвищення артеріального тиску несе значний ризик для здоров'я.
Поширеність цього захворювання сприяє виникненню народних методів лікування. Чи справді вони дієві?
Серед народних методів зниження тиску часто згадується часник. Його прихильники стверджують, що часник стимулює вироблення оксиду азоту та сірководню, що розслабляє судини, а аліцин знижує рівень «поганого» холестерину. Однак, для досягнення терапевтичного ефекту необхідно з'їсти величезну кількість часнику. Препарати на основі часнику можуть бути ефективні, але вживати їх слід лише за рекомендацією лікаря.
Лікування содою також не має наукового обґрунтування. Содовий розчин не здатний «звільнити» судини від холестеринових бляшок. Навпаки – неконтрольоване вживання соди може погіршити самопочуття та підвищити артеріальний тиск.
Настоянки, наприклад, з бузку, можуть бути небезпечними через ризик алергічних реакцій та отруєнь. Деякі рослини містять токсичні речовини.
Не ризикуйте своїм здоров’ям, використовуючи народні методи, які не мають доказової бази. Звертайтеся до лікаря, який підбере спеціальне лікування, включаючи медикаменти з доведеною ефективністю.
У межах тижневика до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією, який триватиме у КМКЛ №11 з 17 до 24 травня 2024 року, запрошуємо пацієнтів на профілактичні огляди до кардіологів. Вам необхідно мати з собою направлення від сімейного лікаря.
Джерело: МОЗ України
Commentaires